Lokalizacja Ośrodka Wypoczynkowego w Białym Dunajcu...

...słów kilka...


Jednym z głównych walorów Dw Dunajec jest jego lokalizacja. Zapewnia ciszę i spokojny zdrowy wypoczynek gwarantując przy tym dogodny dojazd niezależnie od pory roku. Sam ośrodek znajduje się w odległośći około 70m od brzegów rzeki Biały Dunajec i lasu położonego tuż za nią. Stwarza to doskonałe warunki do obcowania z naturą, wędkowania, pływania czy zwykłych spacerów. W bezpośrednim sasiedzctwie zlokalizowana jest Szkoła wraz z pełnowymiarową halą sportową, jest to szczególnie wygodne dla grup prowadzących zajęcia sportowe. Niezaleznie od pory roku w jakiej odwiedzicie nasz ośrodek można kożystać z nowo otwartych basenów geotermalnych zlokalizowanych w Białym Dunajcu. Znajdują się tutaj równierz 2 wyciągi narciarskie (2km, 1,5km od ośrodka) o średnim stopniu trudność, możliwe jest zorganizowanie busa który podjedzie pod sam dom i dowiezie narciarzy na miejsce. Dzięki prywatnej lini komunikacyjnej Gliczarów-Zakopane biegnącej przez Biały Dunajec niema problemów z dojazdem do zakopanego czy okolicznych miejscowości. Dodatkowo w odległości 300m od ośrodka znajduje sie przystanek PKS i stacja PKP (400m).

Gmina przepięknie położona w pobliżu Zakopanego. Kiedyś centrum pasterskie dziś gmina letniskowa. Atrakcją Białego Dunajca i wsi wchodzących w skład gminy jest położenie geograficzne miejscowości. Atutem jest nieskażony folklor góralski, budownictwo, liczne domy przeznaczone dla gości oraz bliskość zarówno w stronę Zakopanego i Tatr - jak również w kierunku północnym, tj. Nowego Targu i Gorc.

Działa tu prężnie Gminny Ośrodek Kultury im.gen. Andrzeja Galicy - słynnego rodaka z Białego Dunajca. W Ośrodku tym działają zespoły regionalne i teatralne, biblioteka gminna, organizowane są spotkania, posiady, festiwale.

Baza turystyczna samej miejscowości Białego Dunajca wynosi 6000 miejsc noclegowych. Rozwój gminy wiązać się będzie niewątpliwie z turystyką a głównie agroturystyką, tj. ofertami tańszych wczasów dla gości i turystów z ofertami zdrowej żywności, propagowaniem kultury regionalnej i folkloru skalnego Podhala, który to w Białym Dunajcu jest żywy i nie skażony naleciałościami miejskimi.

Przez gminę przebiega droga krajowa "Zakopianka". Biały Dunajec leży na Pogórzu Spisko-Gubałowskim.Niezwykle atrakcyjne miejsce turystyczno-wypoczynkowe o każdej porze roku. Jest tu dobre zaplecze gastronomiczne i handlowe.

Mieszkańcy gminy słyną z kultywowania tradycjiregionalnych takich jak: zwyczaje i obrzędy, muzyka, taniec, strój i budownictwo. Pobyt w Białym Dunajcu umilają taki imprezy ja: Parada Gazdowska, Podhalański Przegląd, Jaślikarzy i Kolędników, Międzynarodowy Rajd Narciarski, Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy, Festiwal Papieski, Podhalańskie Zawody w Powożeniu, Święto Pstrąga i wiele innych imprez.

 

...oraz kilka zdjęć.